Pamuklu Peşkir El Havlusu
PST205
$6.36 KDV Dahil
$10.19 KDV Dahil
Pamuklu Peşkir El Havlusu
PST208
$6.36 KDV Dahil
$10.19 KDV Dahil
1

Peşkir

Peşkir kelime anlamı olarak Farsça kökenlidir. Pamuktan dokunan ince havlu anlamına gelir. Yüzyıllardır Türk kültüründe kullanılan ürünlerden biridir. Peşkir yemek yerken ya da el kurulamak için kullanılan büyük yapıda olan havludur. Bunun yanında bu ürün bazı yörelerde tencere altlığı ya da mutfakta iş yaparken önlük olarak da kullanılabilir.

Peşkir çoğunlukla pamuk ya da keten iplerden dokunur. Peşkir modelleri günümüzde farklı renk ve desenlerdedir. Oldukça yumuşak ve zarif olan bu ürünler ev hediyesi olarak da tercih edilebilir. Hızlı bir şekilde su çekme özelliği vardır. Bunun yanında oldukça hızlı bir şekilde kurur.

Peşkir Fiyatları

Peşkir fiyatları boyutuna ve kullanılan kumaşa göre değişiklik gösterir. Peştamala benzer bir üründür. Ancak peştamaldan daha küçük yapıdadır. Bu sebeple genelde mutfaklarda kullanımı tercih edilir. Bu ürün %100 pamuk malzemeden üretilir. İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Banyolarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Peşkirler yapıları gereği pek çok alanda rahat bir şekilde kullanılabilir. Çoğunlukla seyahatlerde de çok fazla yer kaplamaması nedeni ile tercih edilen ürünlerdir. Banyoda da rahatlıkla kullanılır. El, yüz ve saç kurulamasına uygun ürünlerdir. Suyu hızlı bir şekilde emme özellikleri vardır.

Peşkir Modelleri

Günümüzde farklı tarzlarda üretilen pek çok peşkir modeli vardır. Farklı renk seçenekleri de bulunur. Bunlar arasından zevkinize en uygun olanları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında banyolarda da güzel görünümü nedeni ile dekorasyon amaçlı da kullanılabilir.

Bunun dışında hama, spor salonları, plaj, tekne, banyo gibi değişik alanlarda da kullanılabilir. Peşkir ince olması nedeni ile çantada rahatlıkla taşınır. Havlu gibi çok yer kaplamaz. Bunun dışında hızlı bir şekilde suyu emme özelliği vardır. Kaliteli ürünler olmaları nedeni ile uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilir.

Peşkirler 30 derece sıcaklıkta yıkanabilir. %100 pamuk olmaları nedeni ile ilk yıkamada bir miktar çekmesi normaldir. Pek çok olumlu özelliği ve avantajı ile tercih edilen ürünler arasındadır. Bu ürünler mutfaklarda kullanılabileceği gibi banyolarda da kullanılabilir. Yumuşak bir yapısı olması nedeni ile ciltte tahrişe neden olmaz. Farklı renk ve modellerdeki peşkirleri sitemizden satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR